wtorek, 26 maja 2015

"Ciocia Jadzia" Eliza Piotrowska

"Ciocia Jadzia jest siostrą mojego taty. Nie wiem jak jednocześnie można być siostrą i ciocią, ale chyba
można. W każdym razie cioci Jadzi się udaje. Ciocia Jadzia jest taka duża, że nie wiadomo gdzie się zaczyna, a gdzie kończy. Trochę jak deszczowa chmura. Tylko, że deszczowej chmury można się przestraszyć, a cioci Jadzi nie, bo zawsze jest zadowolona i uśmiechnięta".

Ciocia Jadzia jest niesamowita i każde dziecko i to małe i to większe chciałoby mieć taką ciocię, która zawsze znajdzie radę na kłopoty, pocieszy, przytuli i mądrze pokieruje. Ciocia Jadzia wie, że dzieci nie lubią przemądrzałych i wszystkowiedzących dorosłych, którzy na pytanie: dlaczego? odpowiadają: bo tak! Ciocia Jadzia zna odpowiedzi na wszystkie pytania, a swoją wiedzę potrafi dzieciom przekazać w taki sposób, by z nimi została na zawsze. 
O cioci Jadzi można dużo pisać, ale lepiej posłuchać audiobooka, albo sięgnąć po którąś z czterech książeczek serii.
Eliza Piotrowska wymyśliła ciocię Jadzię i napisała o niej, a także zilustrowała przygody cioci Jadzi. Audiobooka też czyta Eliza  Piotrowska i robi to doskonale. Przez ponad dwie godziny żyłam przygodami cioci Jadzi i miłej gromadki dzieciaków będących  bohaterami opowieści.
A że słuchałam w czasie remontu mojego gabinetu, tapetując, malując, klejąc różne drobne elementy to i ciocia Jadzia stała się częścią moich wspomnień. 
Teraz ciocia Jadzia powędrowała do małej Zosi i myślę, że poznanie cioci Jadzi będzie dla Zosi początkiem fascynującej, pełnej życiowych mądrości przygody.
Polecam "Ciocię Jadzię" która niezależnie od tego czy jest woźną w szkole,  czy zwiedza Rzym, zawsze pozostaje sobą -  a ta umiejętność jest jedną z najważniejszych, oby osoby, które poznały ciocię Jadzię nigdy nie straciły tej dziecięcej ciekawości świata i chęci poznania. Niech zawsze pozostaną sobą.

"Ciocia Jadzia" - napisała i czyta Eliza Piotrowska
całość 2 godziny 1 minuta przyjemności :)
Audiobook przekazany przez Wydawnictwo Media Rodzina

3 komentarze:

 1. Pani Iwono, pozdrawiam serdecznie! I dziekuje! Eliza Piotrowska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miło! Pozdrawiam serdecznie:) akurat zaczęłam "Obczyzno moja" i o wrażeniach z lektury napiszę już w styczniu. Wciąga i zaciekawia.

   Usuń
  2. Czekam niecierpliwie na wrazenia! Sciskam z Brazylii:)!E.P.

   Usuń